"Главное оружие телохранителя - его ум."

Адрес компании: 01004, г.Киев, ул. Кропивницкого, 8

Телефон компании: (044) 254-63-35 (044) 254-63-36

Вакуленко Василь Федорович

250px-VakulenkoVF

Васи́ль Фе́дорович Ваку́ленко (*1 березня 1947 року, с. Новоселиця (Чигиринський район) — генерал-майор у запасі служби безпеки України, начальник служби охорони першого президента України Леоніда Макаровича Кравчука.

Народився 1 березня 1947 року в селі Новоселиця Чигиринського району на Черкащині. Навчався в Росії, США, Великій Британії. Виконував спеціальні завдання Української держави в 34 країнах світу. Був керівником Служби безпеки Президента України.

Засновник військового виду спорту «Тілоохоронець» в Україні і пов’язаного з цим щорічного міжнародного турніру багатоборців.

Василь Федорович є національним суддею з цього виду спорту, підготував цілу низку майстрів спорту міжнародного класу та національних суддів. Перший міжнародний чемпіонат серед тілоохоронців було проведено в 1994 р. в Ризі під егідою міжнародної Асоціації тілоохоронців «International Bodyguard Association (IBA)» [1]. У ньому взяли участь команди з Латвії, Великобританії, Італії і Норвегії. В наступному році естафету прийняв німецький Штутгарт. Тут вже додалися команди Росії і України. У 1996 р. чемпіонат ІВА пройшов в Санкт-Петербурзі, через рік — в італійській Болонії. В 1998 році по ініціативі перших учасників міжнародних змагань серед тілоохоронців Василя Вакуленко, Леоніда Кучерявого, Петра Щерекіна, Василя Крутова і Віктора Ткаченко, при підтримці Держкомспорту України і УС ФСО «Динамо» було проведено перший Чемпіонат України по багатоборству тілоохоронців.

Президент України Віктор Ющенко Указом №745/2008 «Про відзначення державними нагородами України» від 20 серпня 2008 року присвоїв Вакуленко Василю Федоровичу почесне звання «Заслужений працівник фізичної культури і спорту України» за заслуги у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, охорону конституційних прав і свобод людини, мужність і самовідданість, виявлені під час виконання військового і службового обов’язку, та з нагоди 17-ї річниці незалежності України, за вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності і безпеки Української держави, бездоганне виконання військового і службового обов’язку.